AzureDay 2020

1 minute read

Emocje po AzureDay powoli opadają. Czas na moje subiektywne podsumowanie tegorocznej edycji. W sumie jestem to tego zobowiązany jako “conference friend”, cokolwiek to mogło oznaczać!

Bez dwóch zdań była to najlepiej zorganizowana edycja w historii. Byłem pod szczególnym wrażeniem miejsca oraz profesjonalnej obsługi. Nie brakowało bardzo solidnych, technicznych sesji, ciekawych dyskusji i spotkań ze starymi i nowymi znajomymi. Szczególne brawa należą się organizatorom Emilowi, Kamilowi, Michałowi i Tomkowi, jednoosobowej radzie programowej (Łukasz) i grupie bardzo pomocnych wolontariuszy. Wyszło super i już dziś szykuję się na kolejną odsłonę w 2021 roku.

Co się stało z moją sesją?

Pierwotnie miałem wystapić wraz z Łukaszem Kałużnym na ścieżce security z tematem nieco mniej technicznym “How does the Cloud Adoption Framework define security?”. Agenda uległa jednak zmianie między innymi z powodu choroby jednego z prelegentów. W trybie awaryjnym przygotowywałem kolejną sesję jednocześnie dyskutując na stanowisku Ask The Expert. Było wesoło, ale na szczęście wszystko udało się dopiąć na ostatni guzik.

Łukasz wystąpił sam, a ja poprowadziłem sesję na jeden z moich ulubionych tematów z obszaru bezpieczeństwa - OAuth i OIDC. Po zainteresowaniu (brak pustych krzesełek i zajęte miejsca pod trzema ścianami) oraz po ilości pytań obstawiam, że wyszło całkiem nieżle. Dzięki za zainteresowanie!

Materiały do sesji

Sporo osób poprosiło mnie o publikację materiałów. Składa się nie nie moja prezentacja oraz kolekcja Postman, która posłużyła mi do demonstracji grantów OAuth i flow w OIDC. Niestety do pełnego działania potrzebne będą rejestracje aplikacji w waszych tenantach Azure AD i niewielka konfiguracja. Gdyby pojawiły się problemy, koniecznie dajcie znać.

Link do prezentacji: OAuth2.pdf

Kolekcja Postman: oauth20.postman_collection.json

Miłej zabawy :)

Leave a comment