AzureDay 2017 - Aparaty słuchowe dla Arka

1 minute read

Od AzureDay 2017 minął już ponad miesiąc, pewnie większość osób już kompletnie o hackathonie zapomniała – kalendarz wydarzeń o tematyce chmury jest w tym roku wyjątkowo obfity. Jeżeli przeoczyłeś reportaż z wydarzenia przygotowany przez Kamila Brzezińskiego, gorąco zachęcam do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=jIAsR1hRiBc

Nie o tym jednak będzie dzisiejszy wpis. Podczas sesji otwierającej wspomnieliśmy o pewnym zbiegu okoliczności, który miał miejsce podczas organizacji imprezy.

W lutym postanowiliśmy przekazać nadwyżki pieniędzy od sponsorów AzureDay 2017 na cel charytatywny. Emil wytypował fundację, która zbierała środki na mały dom dziecka pod Sierpcem.

img

Jak się okazało po paru dniach, poza standardowymi potrzebami, dom dziecka zbierał fundusze na aparaty słuchowe dla jednego z dzieciaków, który ma znaczną wadę słuchu. W tym momencie kilka zapadek wpadło na swoje miejsce: Arek potrzebuje aparatów, jednym ze sponsorów AzureDay’a jest Demant Technology Centre (centrum R&D producenta najlepszych aparatów na świecie), a ja, jako pracownik DTC mam u sponsora “wejścia”.  Sprawy od tego momentu potoczyły się dość szybko i już na początku kwietnia miałem możliwość przekazać sprzęt (o wartości mocno przekraczającej 20k PLN) do rąk Pani Dyrektor domu dziecka. W najbliższych dniach Arek odbędzie kilka wizyt u protetyka słuchu i wkrótce stanie się użytkownikiem nowych OPNów 🙂

Całe wydarzenie jest dla mnie wyjątkowo inspirujące i daje mi niesamowicie dużo satysfakcji. Poza udziałem w organizacji AzureDay’a mogłem przyczynić się do sprawienia radości i poprawy komfortu życia młodej osoby. Ogromne brawa należą się również DTC, a w szczególności Ani i Agnieszce, które bez wahania podjęły temat i doprowadziły go do samego końca!

img img

P.S. W jednym z pomieszczeń w domu dziecka zauważyłem cytat A. Einsteina “Be a voice, not an echo”. To kolejna inspiracja i zachęta, by się udzielać i angażować, robić coś swojego, nowego i unikalnego, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać.

Leave a comment